سوالات متداول

۱- آف شهریار چیست؟

آف شهریار اولین سایت چند منظوره تخفیف گروهی در شهرستان شهریار است که جدیدترین و با کیفیت ترین کالاها و خدمات را تا ۹۰% تخفیف ارائه می دهد.

۲- چرا خدمات دهنده ها، تخفیف می دهند؟

تخفیف به معنای کمبود مشتری و یا کیفیت بد نیست، تخفیف تبلیغات است. سیستم تخفیف گروهی، جدید ترین سیستم تبلیغاتی است که هزینه تبلیغاتی ورود هر مشتری یا فروش کالا را زمانی که خرید انجام می شود فروشندگان پرداخت می کنند. این سیستم را تبلیغات هدفمند با بهترین بازدهی می نامند.البته با مشورت و نظرسنجی صورت گرفته شده از فروشندگان و مراکز ارائه دهنده خدمات، تصمیم بر این گرفته شده تا خریداران عزیز بصورت رایگان بن تخفیف پیامکی را دریافت کنند و هزینه کالا یا خدمات در محل پرداخت گردد.این شیوه نوین دو مزیت دارد :

  • خریدارانی که تمایل به خرید اینترنتی ندارند نیز می توانند به راحتی از بستر آف شهریار استفاده کنند.
  • شیوه پرداخت در محل، رضایت بیشتر صاحبان کسب و کار را در پی دارد.

 

۳- تخفیف های آف شهریار شامل چه چیزهایی می شود؟

هر پیشنهادی که شامل تخفیف باشد در این بستر قرار می گیرد، ولی به طور کلی شامل کالا ها، مراکز ورزشی و تفریحی،‌ مراکز آموزشی، خدمات زیبایی و پزشکی و … می باشد.

۴- چگونه ثبت نام کنم؟

خیلی راحت! شما می توانید در قسمت “عضویت” وبسایت یا در قسمت “ثبت نام” اپلیکیشن رفته و با وارد کردن اطلاعات ستاره دار اولیه (*)، به جمع آف شهریاری ها بپیوندید. (اطلاعات غیر ستاره دار را می توانید بعدا در قسمت پروفایل خود تکمیل کنید)

۵- چطور باید از آف شهریار استفاده کنم؟

به راحتی می توانید از آف شهریار بُن تخفیف دریافت کرده و یک خرید لذت بخش را تجربه کنید. برای این کار قبل از اتمام موجودی و تمام شدن مهلت خرید با کلیک بر روی دکمه خرید و دریافت بُن تخفیف، آن را دریافت نموده و با ارائه رسید تخفیف(دیجیتالی یا پیامکی) به فروشنده محصول و کالای مورد نظر را با پرداخت وجه در محل، دریافت نمایید.

۶- بُن تخفیف به چه صورت به دست من می رسد ؟

پس از اتمام عملیات دریافت بُن، به ۳ طریق می توانید به کد تخفیف دسترسی داشته باشید.

  • از طریق ایمیل
  • از طریق اس ام اس
  • از طریق پنل کاربری

۷- تا چه زمانی باید از بُن تخفیف استفاده کنم؟

زمان اعتبار تخفیف برای خدمات (آرایشی، بهداشتی، پزشکی، آموزشی و … ) در رسید تخفیف آف شهریار نوشته شده است و شما باید هنگام مراجعه به مرکز خریداری شده رسید خود را که دارای کد تخفیف است به تامین کننده ارائه دهید.

۸- من از آف شهریار بُن تخفیف را سفارش دادم ولی رسید تخفیف دریافت نکرده ام؟

در این موارد لطفا به قسمت SPAM یا Junk ایمیل خود مراجعه کرده، رسید را خواهید یافت گاهی ایمیل ها در فولدر های نادرست قرار می گیرند اگر در آنجا نیافتید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید . ما در اسرع وقت برای شما ارسال خواهیم کرد.

۹- رسید تخفیف برای من صادر شده است چگونه از تخفیف استفاده کنم؟

تنها کافیست با ارائه رسید تخفیف به مرکز خرید یا خدمات موردنظر، از تخفیف استفاده کنید.

۱۰- من رسید دریافت کرده ام چند نفر می توانند از آن استفاده کنند؟

بسته به مشخصات داخل رسید هر رسید مخصوص یک نفر می باشد اما اگر شما با دوستانتان می خواهید استفاده کنید، باید (در قسمت مشخص کردن تعداد بُن تخفیف)به تعداد دوستانتان یا به تعداد استفاده خودتان  بُن تخفیف تهیه نمایید.

۱۱- از شناسه تحفیف چند بار می توان استفاد کرد؟

هر شناسه فقط برای یکبار قابل استفاده می باشد.

۱۲- اگر تخفیف را تهیه کردم و زمان استفاده را از دست دادم چه کار کنم؟

متاسفانه فقط در مدت زمان اعتبار پیشنهاد، شما می توانید از تخفیف مورد نظر استفاده کنید.

۱۳- چطور می توانم نظر خود را در رابطه با تخفیف ها اطلاع دهم یا با شما تماس بگیرم؟

برای ثبت نظر در مورد یک تخفیف، لطفا در قسمت دیدگاه ها نظر خود را ثبت کنید. همچنین می توانید نظرات خود را با بخش پشتیبانی درمیان بگذارید.

۱۴- برای خرید کوپن چه روش هایی وجود دارد؟

الف) پرداخت هنگام دریافت کالا یا خدمات:

شما می توانید بصورت حضوری و در محل پرداخت کنید.

ب) پرداخت اینترنتی :

پرداخت با این روش در حال حاضر مقدور نیست و در صورت استقبال مشتریان و صاحبان کسب و کار فعال می گردد.

۱۵- چگونه می توان کالا یا محصول خود را در آف شهریار قرار داد؟

در صورتی که شما محصول و یا کالایی برای فروش دارید (فروشنده و یا خدمات دهنده هستید) میتوانید به پشتیبانی آف شهریار پیشنهاد تخفیف خود را ارائه دهید و پس از بررسی درخواست شما توسط تیم آف شهریار با شما تماس گرفته خواهد شد و به محل کسب شما آمده و بدیهی است پس از توافق، پیشنهاد شما در بستر آف شهریار منتشر می گردد.

۱۶- آیا تخفیف های تاریخ گذشته دوباره فعال می شود؟

بله این امکان وجود دارد، بستگی به فروشنده یا خدمات دهنده محصول مورد نظر دارد که مایل به ارایه تخفیف محصول خود پس از مدت زمان مشخصی باشد.

۱۷- بُن تخفیف پیامکی برای من ارسال نشده است؟

این مشکل از سمت اپراتور تلفن همراه شما می باشد می باشد(بدلیل غیرفعال کردن پیامک تبلیغاتی) اما جای نگرانی نیست!از طریق اپلیکیشن آفشهریار در قسمت “تاریخچه خرید” رسید تخفیف خود را مشاهده می کنید و برای استفاده از تخفیف، می توانید آن را به فروشنده یا خدمات دهنده ارائه دهید.